“Bodo” – bo do nowego sezonu dwa miesiące zostały

kobieta_retro5419514jpg (4)Wraz z nadejściem lata kończą się dla mnie telenowelowa rutyna przeskakiwania z jednej nierzeczywistości w drugą, a potem w  trzecią. Kiedyś była jeszcze czwarta, na “Plebanii”, ale ją unicestwiono.  Szkoda. Czwórka to moja ulubiona liczba i idealnie  symetryczna konfiguracja. 

Żeby ten czwórkowy ideał  zachować, na sezon ogórkowy wybieram sobie jakiś jednosezonowy serial, niemal zawsze 13-odcinkowy (ciekawe, dlaczego akurat ta, obarczona przesądami liczba?), który sam w sobie jest “zsumowaną” czwórką (1+3=4). Wybór jest zawsze duży, bo niektóre trzynastoodcinkowce mają swoje kontynuacje w kolejnych sezonach. W  ten sposób obejrzałam już  “Ranczo” i cztery serie “Nad rozlewiskiem”. Podobno jest piąta, ale już bez nieodżałowanej Małgorzaty Braunek, więc jakoś nie mam ochoty tam wracać.

W tym roku postanowiłam obejrzeć “Bodo”, pewnie dlatego, że znajomi od kilku lat namawiają mnie na inny biograficzny serial – o Annie German – który sobie jednak daruję,  jako że  nie przepadam za jej ckliwymi piosenkami i operowym sopranem. Natomiast międzywojenne klimaty pokochałam dzięki świetnemu cyklowi programów Stanisława Janickiego, “W starym kinie”, który sam w sobie był doskonałym serialem, najdłuższym w historii polskiej telewizji (32 lata nieprzerwanej emisji). Szkoda, że go już tam nie ma.

kobieta_retro5419514jpg (3)Jeśli nie zirytował Was wilkowyjski szyk zdania w tytule  tego wpisu, to pewnie oglądacie polskie seriale częściej ode mnie – tak często, że przywykliście  do tego składniowego kresowizmu.  W komediowym “Ranchu” był nawet zabawny, ale rozplenił się także w innych produkcjach, bez żadnego już uzasadnienia. Ciekawe, czy  „Bodo” (serial, bądź co bądź, historyczny) uniknął tej maniery.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s