Zrobiło się szaromodnie

kobieta_retro5419514jpg (4)Szarość kojarzy się najczęściej z nudą, ponurością, beznadzieją. czyli generalnie niemiłymi klimatami. Dla pełnego obrazu do “szarugi” i przysłowiowej “życiowej szarzyzny” dorzućmy jeszcze szarogęszącą się “szarą eminencję”, szemraną „szarą strefę” oraz „szarą myszkę” na mało chwalebnym „szarym końcu“. Przygnębiająca raczej lista.

Tymczasem ten, wydawałoby się niezbyt atrakcyjny kolor (wyjąwszy męskie garnitury) od paru sezonów robi  oszałamiającą karierę w serialowej scenografii.  W telenowelach, które od lat śledzę, prawie wszystkie pomieszczenia zrobione są teraz na szaro. Betonowo szare ściany i podłogi, tapicerka w kolorze mundurów policyjnych, w kuchniach cementopodobne blaty i wykończone „na stal”  lodówki oraz pomniejsze gadżety. Istna feeria szarości…

kobieta_retro5419514jpg (3)A tak ją zawsze lubiłam.  Wydawała się nie do znudzenia. Przez te serialowe przeróbki wnętrz  już mnie od niej mdli. Chyba przemaluję moje przysłowiowo szare mieszkanie na jakiś mniej uczęszczany kolor. Może na szałwiową (czyli szarą 🙂 ) zieleń?

Reklamy

1 komentarz do “Zrobiło się szaromodnie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s