W kalendarzu jest taki dzień

kobieta_retro5419514jpg (4)W  kalendarzowym roku, który ma tylko 365 dni, na każdy z nich przypada kilka,  a bywa, że i  więcej celebrowanych “Dni” kogoś lub czegoś-tam. I wciąż ich przybywa w miarę jak rozwija się społeczna wrażliwość  na zachodzące w świecie zmiany. Nie wszystkie obchody  są dla wszystkich tak samo ważne, dlatego też nie o wszystkich wiemy.

Ostatnio dowiedziałam się o ustanowieniu (w 2014 r.) Międzynarodowego Dnia Ofiar “Strażnicy” (Watchtower Victims Memorial Day), który już po raz trzeci będzie obchodzony dzisiaj, tj. 26 lipca. To poniekąd także mój Dzień… co właśnie sobie uświadomiłam, i co uwolniło mnie od toksycznego poczucia winy za (niezrozumiałe dotąd) ochłodzenie relacji z bliską mi osobą.

Przez pewien czas – trochę z uprzejmości, bardziej jednak z ciekawości – pozwalałam się jej religijnie indoktrynować… i wtedy nasze kontakty jeszcze się zacieśniły. Nagłego ochłodzenia (przerwania z jej strony i  bojkotowania ze mną kontaktów) nie wiązałam jednak  z moją „duchową zatwardziałością” i brakiem postępów na „drodze do prawdy”. Tajemniczą winę upatrywałam raczej w popełnieniu przez siebie jakiejś  karygodnej  gafy, ewentualnie w intrydze osób trzecich.

kobieta_retro5419514jpg (3)Teraz jestem już  niemal pewna, że obie zaliczamy się do celebrowanych dzisiaj „ofiar” – ona z racji przynależności, ja na skutek stanowczej odmowy przystąpienia do teokratycznej sekty świadków Jehowy. Bardzo żałuję, że niebacznie rozbudziłam w niej misjonarskie nadzieje. Ale czy równie stanowcza odmowa wysluchiwania  apokaliptycznych urojeń  panów z Towarzystwa Strażnica przyniosłaby inny rezultat?

Reklamy

6 komentarzy do “W kalendarzu jest taki dzień

  1. O ile zgoda na wysłuchiwanie urojeń panów z Towarzystwa Strażnica nie jest karygodną gafą, to presja na nieutrzymywanie kontaktów ze znajomymi spoza sekty jest jak najbardziej intrygą osób trzecich. Dlatego słusznie uważasz się za ofiarę takiego intrygowania. Masz jakiś pomysł na upamiętnienie ofiar sekty?

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s