Filozoficzne wakacje z “Blondynką”

kobieta_retro5419514jpg (4)Z  kilkuletnim opóźnieniem zdecydowałam się wreszcie obejrzeć serialową “Blondynkę”, który to tytuł nawiązuje do popularnych dowcipów o przysłowiowej jakoby głupocie blondynek (trudno powiedzieć, czy wszystkich, czy tylko tlenionych), szczególnie chętnie powtarzanych przez mniej urodziwe szatynki i brunetki.

Blondynów to dziwnie nie dotyczy, podobnie jak teściów nie dotyczy stereotyp “wrednej teściowej”. Tutaj też go nie zabrakło, chociaż teściowa jest jeszcze w randze “in spe”. Też zresztą blondynka. Poza tymi wszystkimi, ogranymi oczywistościami akcja toczy się leniwie i dużo od niej atrakcyjniejsze są sielskie krajobrazy oraz życiowe mądrości – wygłaszane z reguły przez męskich bohaterów. Celuje w nich miejscowy filozof, nazywany “Pula Hula”,  jednak  to nie on jest zwycięzcą mojego plebiscytu na najbardziej filozoficzną wypowiedż w tym, a może i we wszystkich obejrzanych przeze mnie serialach. Trofeum serialowych “srebrnych ust” należy się (także blondwłosemu) proboszczowi Majaków, granemu przez świetnie tu obsadzonego Olafa Lubaszenkę (ale to autor dialogów zdecydował o wyniku).

kobieta_retro5419514jpg (3)Otóż będąc mimowolnym świadkiem “nieparlamentarnego” odezwania się miejscowego doktora weterynarii (odc. 15), za które przeprasza go  lecznicowa gospodyni, jowialny ksiądz wygłasza taką oto złotą myśl: Takie słowo, jak “dupa”, nie rani. To jest słowo z dużą wyobraźnią.  Przyznać trzeba, że w ustach księdza brzmi to zastanawiająco.

Reklamy

1 komentarz do “Filozoficzne wakacje z “Blondynką”

  1. Po “dobrej zmianie” w mediach takie frywolności (zwłaszcza wygłaszane przez księdza) już nie przejdą. Można będzie to sprawdzić, bo kręcone są odcinki nowej serii “Blondynki”. Z nową – trzecią już blond pięknością w roli tytułowej, ale z tymi samymi aktorami w głównych rolach męskich i Olafem Lubaszenką jako wielebnym żartownisiem.

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s