“Mały książę” – Royal soap opera w polskich mediach

kobieta_retro5419514jpg (4)Być może dla podwładnych Jej Królewskiej Mości w Wielkiej Brytanii są to interesujące informacje, ale w jakim celu mająca się za opiniotwórczą “Gazeta.pl” (i nie ona jedna, to tylko przykład) co jakiś czas informuje swoich polskich czytelników o „wyczynach” lub psotach 3-letniego księcia George’a, doprawdy trudno mi zrozumieć.

W czerwcu tego roku prasę obiegła  niewiarygodna wprost  wiadomość o tym, że mały książę   samodzielnie zamówił ciastko podczas pobytu z mamą w cukierni. Było to wydarzenie tak doniosłe, że profesjonalna w każdym calu gazeta przytoczyła je z  cytatami:

Księżna Kate zwróciła się do niego i powiedziała: Poproś tę miłą panią o to ciasto, na które masz ochotę – relacjonuje „świadek” zdarzenia.
Na reakcję małego George’a nie trzeba było długo czekać. Spojrzał na ekspedientkę i zwrócił się do niej tymi słowami: “Bardzo przepraszam miłą panią, ale czy mógłbym prosić o to ciasto?” I palcem wskazał na róg lady.

Miesiąc później ta sama opiniotwórcza gazeta poinformowała o prezentach z okazji zbliżających się trzecich urodzin trzeciego w kolejności brytyjskiego następcy tronu, wśród których nie zabraknie szczeniaka rasy Bolonka Zwetna. Koszt takiego pieska to dwa do trzech tysięcy złotych. Na szczęście rasa ta ma sierść odpowiednią dla alergików, do których należy księżna Kate. Uff, odetchnęłam z ulgą!

Przy okazji dowiedzieliśmy się  o dwóch innych  zwierzakach książęcej rodziny:  chomiku Marvinie i czarnym cocker-spanielu Lupo. Tego ostatniego mały książę w dniu swoich urodzin poczęstował lodami, o czym natychmiast poinformowały media,  “Gazety.pl” nie wyłączając. (Notabene, ta sensacyjna wiadomość poruszyła obrońców zwierząt, którzy masowo zaprotestowali przeciwko karygodnemu narażeniu psa  na biegunkę.)

kobieta_retro5419514jpg (3)Wczoraj dotarła do nas kolejna elektryzująca opowieść o tym, jak małemu księciu pozwolono bawić się kontrolką w kabinie pilotów. Książę był zachwycony! Udawał, że leci! Później  rozsiadł się w fotelu pasażera i przyciskając buzię do szyby, patrzył na płytę lotniska. Czy on może być jeszcze bardziej uroczy? – zapytuje “Gazeta.pl”. Retorycznie, rzecz jasna.

Reklamy

3 komentarze do ““Mały książę” – Royal soap opera w polskich mediach

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s