Biskup w krainie Disney’a

kobieta_retro5419514jpg (4)Zdjęcia z przejażdzki biskupa Antoniego Dydycza i obecnego ministra środowiska, Jana Szyszki, obiegły Internet dopiero teraz, chociaż pochodzą sprzed trzech lat (a konkretnie z uroczystości  Hubertusa Węgrowskiego 2013). Obrazki są tak surrealistyczne, że nie mogłam sobie odmówić uwiecznienia jednego z nich na tym blogu.

Wspominany corocznie w Węgrowcu św. Hubert, patron myśliwych i leśników, pochodził z królewskiego rodu Merowingów. I to zapewne tłumaczy konieczność przewoźenia honorowych gości obchodów stosownymi do ich godności karetami.

karoca-bpa-a-dydycza

Podobieństwo biskupiej karocy (na zdjęciu wyżej) do tej bajkowej – wyczarowanej z dyni przez dobrą wróżkę z Disney’owskiej adaptacji „Kopciuszka” –  jest tak uderzające, że  zmusza do zastanowienia się nad infantylną mentalnością kościelnych hierarchów.

kobieta_retro5419514jpg (3)Jeśli ich  kazania są tak samo zdziecinniałe, jak inspiracje i gust zademonstrowane przez drohiczyńskiego biskupa podczas węgrowickiej imprezy, to nic dziwnego, że coraz wiecęj wiernych  ewangelizacyjne i moralne nauczanie Kościoła między bajki wkłada.

Reklamy

2 komentarze do “Biskup w krainie Disney’a

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s