Happy end czy „dobra zmiana”?

kobieta_retro5419514jpg (4)Realizatorzy “Barw szczęścia” po serii poprawnych politycznie tematów (związki gejowskie, uchodżcy z Syrii)  postanowili się wpisać w nurt “dobrej zmiany”…uszczęśliwiając  Klarę i Huberta wiadomością, że ich dziecko może się urodzić z zespołem Downa. Przyszli rodzice decydują się na „przyjęcie nowego życia” bez względu na konsekwencje.

Początkowo przyjęłam ten niespodziewany zwrot akcji jako “chwilowy” i zmierzający do budującego happy end’u – czyli narodzin perfekcyjnie zdrowego niemowlaka – w nagrodę za heroiczną i bogobojną decyzję młodego małżeństwa. Nie ja jedna zresztą. Na internetowej stronie serialu pojawiły się potwierdzające taki scenariusz komentarze:

Nie przeżywajcie. Znając skłonność scenarzystów do podkręcania nastrojów i budowania napięcia, dziecko pewne się urodzi zdrowe.

Taką pewność można było mieć do czasu przyjęcia dziś przez Sejm ustawy, “nagradzającej” urodzenie dziecka niepełnosprawnego lub nawet nierokującego przeżycia, ciężko i nieodwracalnie zdeformowanego. “Nagrodę” w wysokości 4 tysięcy złotych trudno bowiem nazwać realną pomocą dla rezygnujących z przysługującego im  prawa do aborcji rodziców.

Nie wdając się w możliwe dywagacje wokół kontrowersyjnej ustawy, wracam do rozważań nad jej scenariuszowymi konsekwencjami w “Barwach szczęścia”. Bo jakieś chyba będą, skoro scenarzyści podjęli już  ten politycznie nabrzmiały temat.

kobieta_retro5419514jpg (3)Zaproponowana kwota jest tak śmieszna, że jedyna scenariuszowa konsekwencja, jaka przychodzi mi do głowy, to walka Klary z wylewającym się na nią (i inne “nagrodzone” matki) internetowym hejtem. Zamiast słów poparcia i uznania za macierzyński heroizm, będzie musiała odpierać ataki i posądzenia o “urodzenie dla pieniędzy”.

Reklamy

1 komentarz do “Happy end czy „dobra zmiana”?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s