Nie taki Donald straszny (jak go maluje prawica)

kobieta_retro5419514jpg (4)Nie przewidywałam (ani nie chciałam) wyboru  Trumpa na prezydenta USA. Jednak, jak się okazuje, trafnie zdiagnozowałam (kilka tygodni temu) i nadzieje wiązane z nim przez polską prawicę, i tych nadziei fiasko, pisząc: Jeśli liczą na “dobrą zmianę” w sferze światopoglądowo-obyczajowej, to już gorzej swoich nadziei ulokować nie mogli.

Te swoje nadzieje – już jako pewności – obwieścił wczoraj portal Telewizji Republika, gdzie między innymi znalazły się aż dwa triumfalnie zatytułowane teksty: Blady strach padł na homoseksualistów w USA. Trump cofnie pozwolenie na ich małżeństwa?  oraz  Zwycięzcy wyborów w USA chcą całkowitego zakazu aborcji.

Tymczasem nowo wybrany prezydent-elekt w swoim pierwszym interview dla amerykańskiej telewizji CBS okazał się bardziej “lewacki” niż osiem lat temu jego demokratyczny poprzednik (Barack Obama dopiero w swojej drugiej kadencji dojrzał do akceptacji małżeństw homoseksualnych).  Donald Trump powiedział tam m.in.

Małżeństwa gejów zatwierdził sąd najwyższy, sprawa zamknięta, nie mam z tym żadnego problemu […] jeśli sąd najwyższy zmieni prawo w sprawie aborcji, to kobieta, która będzie chciała usunąć ciążę, najwyżej pojedzie sobie do innego stanu.

kobieta_retro5419514jpg (3)Zważywszy, że Trump skontaktował się już telefonicznie z Władimirem Putinem w sprawie „konstruktywnej współpracy na wielu płaszczyznach”, rządzącym w Polsce konserwatystom  nie tylko zabraknie sojusznika w kwestiach światopoglądowych, ale i przybędzie problemów obronnych oraz handlowych w coraz gorszych relacjach z naszym wschodnim sąsiadem.

Reklamy

1 komentarz do “Nie taki Donald straszny (jak go maluje prawica)

  1. Niezmiernie dziwi mnie nieustanne posługiwanie się jak najgłupszymi argumentami w polityce i co gorsza, nadawanie im wysokich priorytetów. O naprawdę istotnych sprawach, słyszę coraz mniej. Zupełnie niezrozumiałe jest dlaczego można nie chcieć widzieć Trumpa jako prezydenta USA, a woleć rusofobną Clinton, mogącą spowodować wybuch kolejnej wojny światowej, dzięki czemu, moglibyśmy wyparować w cudzym interesie. {Redzików, Żagań i inne miejsca na 6 tysięcy żołdaków-okupantów i tarczę chroniącą zamorskiego imperialistę} .
    Najwyraźniej Comey myślał podobnie, pomagając Clinton zająć zaszczytne drugie miejsce w wyścigu do białego domu.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s