Nie ma jak pompa!

kobieta_retro5419514jpg (4)O kardynale Raymondzie Leo Burke zrobiło się głośno w polskich mediach za sprawą ujawnienia listu do papieża Franciszka, w którym wraz z trzema innymi purpuratami  oprotestował papieską decyzję dopuszczania do komunii świętej osób rozwiedzionych.  Zdaniem czwórki autorów listu jest to zdrada ewangelii i nauczania Kościoła.

Papież na list nie odpowiedział – stąd jego publiczne ujawnienie – a dwa lata wcześniej (8 listopada 2014 r.) zdymisjonował radykalnie fundamentalistycznego kardynała ze stanowiska prefekta Trybunału Sygnatury Apostolskiej (na pocieszenie mianując go patronem  Zakonu Maltańskiego). I raczej nie  ortodoksyjne poglądy duchownego byly powodem dymisji, lecz jego osobista próżność i zamiłowanie do zbytku.cardinal-raymond-burke

W USA  wielebny Raymond Burke, jeszcze jako biskup, ironicznie nazywany był “księciem mody” (“the Prince of Fashion”), co świetnie pokazują krążące po Internecie zdjęcia. Jak na nich widać, jego eminencja jest nie tylko strojnisiem, ale i imprezowym bawidamkiem z upodobaniem pozującym do zdjęć z wytwornymi paniami z tzw. dobrego towarzystwa.

raymond-burke-the-prince-of-fashion

burke-liberacedress-800x412

Internauci wychwycili też podobieństwo kardynalskich szat do scenicznych kostiumów “Władzia” Liberace, znanego nie tylko z pianistycznych koncertów oraz zamiłowania do ekstrawagancji, ale i z homoseksualnej orientacji, którą długo (przed licznymi wielbicielkami zwłaszcza) ukrywał.

kobieta_retro5419514jpg (3)Ani redaktorowi Terlikowskiemu, który kardynalski list rozpropagował, ani polskim biskupom, którzy go oficjalnie poparli, nie przeszkadza gorszenie wiernych i ośmieszanie Kościoła ekstrawaganckim stylem bycia amerykańskiego kardynała. Dla nich liczy się tylko wierność nauczaniu Jana Pawła II. Nawet za cenę nieformalnej (na razie) schizmy.

Reklamy

2 komentarze do “Nie ma jak pompa!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s