Leczyć każdy może?

kobieta_retro5419514jpg (4)Lekarzy z powołaniem, acz bez wykształcenia, nigdy nie brakowało. Kilkadziesiąt lat temu francuski pisarz i filozof, Albert Camus, konstatował: Świat się przewrócił: więcej teraz lekarzy niż chorych. Dzisiaj Internet radykalnie zmienił te proporcje, uruchomiajac istną lawinę nie tylko samozwańczych “doktorów”, ale i ich pacjentów.

Ci ostatni to najczęściej samodiagnozujący się hipochondrycy, wyedukowani i edukujący innych na internetowych forach. Kto ma konto na Faceebooku, ten z pewnością co dzień jest zasypywany medycznymi poradami tudzież przepisami na “cudowny lek na wszystko”.  Mikstury z czosnku, natki pietruszki,  imbiru, tymianku etc. konkurują z “oczyszczającymi organizm” sokami z warzyw i owoców – dostępnych tylko na miejskich bazarach lub własnoręcznie wyhodowanych, bodaj w doniczce. (Supermarketowe paskudztwo, rzecz jasna, odpada w przedbiegach, za to grozi chorobowymi konsekwencjami spożywania zawartych w nim trucizn, pestycydów, GMO, etc.)

kobieta_retro5419514jpg (3)

Do maniaków poradnictwa dołączają maniacy teorii spiskowych, strasząc szczepionkami, lekami i całą konwencjonalną medycyną, z badaniami profilaktycznymi włącznie. Głosy rozsądku i kontrofensywa ze strony medycznych profesjonalistów na niewiele się zdają. Jedynym wyjściem wydaje się być ocenzurowanie tej groźnej dla zdrowia i życia twórczości

Reklamy

2 komentarze do “Leczyć każdy może?

  1. Zgadza się. Co do jednego uczynku, wszystko poprawnie wymienione. Zaraz pewnie wyląduję w jakiejś grupie. Oby to nie była grupa hipochondryków, samozwańczych lekarzy, ani wyznawców teorii spiskowych. Tak się składa, że mówiący o tym, że biznes przedkładany jest nad ludzkie zdrowie, mają sporo racji. A jest tak za sprawą durnowatych reklam typu ” bo to jest mądry wybór”. I nie tylko w reklamach. W autentycznych placówkach medycznych także biznes liczy się bardziej, niż zdrowie chorych. W Internecie można poczytać o szkodliwych skutkach zwalczania złego cholesterolu lekami z grup statyn i fibratów. Niestety, pomimo tego, że jest wiele innych środków, niepowodujących rozpadu tkanek mięśni, lekarze zapisują te „leki”. Np. Torvacard – świństwo z grupy statyn. Zarówno statyny, jak i fibraty powodują wspomniane uszkodzenia mięśni (i nie tylko to) u 20% pacjentów.
    Na wspomnianym we wpisie Facebooku, ludzie zdawałoby się inteligentni, bezmyślnie udostępniają wpisy o owych „cudownych” środkach. Być może robią to dla pieniędzy, a może z nudów i nie zastanawiają się nad możliwymi skutkami takiego postępowania. Mam jednak nadzieję, że tym razem na szczęście, ludzie czytać nie lubią.
    🙂 👿 🙂

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s