Róbmy swoje

kobieta_retro5419514jpg (4)Nieustająca wojna polsko-polska na froncie kultury toczy się teraz wokół wystawianego w Teatrze Powszechnym spektaklu na motywach “Klątwy” Wyspiańskiego . Tyle już o nim napisano, że nie warto byłoby tego powtarzać ani  komentować, gdyby nie nader konstruktywne stanowisko Komisji Episkopatu Polskiego  odczytanego  w kościołach diecezji kieleckiej.

Komunikat biskupa kieleckiego, Jana Piotrowskiego, wart jest rozpropagowania we wszystkich polskich parafiach oraz na wszystkich  katolickich forach. A już na pewno ta jego część, którą poniżej cytuję za lokalną “Gazetą Wyborczą”:

W związku ze spektaklem „Klątwa” wystawionym w Teatrze Powszechnym w Warszawie, czynię swoją treść poniższego komunikatu rzecznika Konferencji Episkopatu Polski  i proszę o odmówienie w parafiach przez kilka najbliższych dni Koronki do Bożego Miłosierdzia w akcie wynagrodzenia za dokonane bluźnierstwo.

kobieta_retro5419514jpg (3)Zastosowanie się do tych wytycznych pozwoliłoby każdej ze stron konfliktu spokojnie robić swoje: katolikom dotkniętych w swoich uczuciach religijnych – nie pozostawać biernymi; aktorom – grać; (nieobrażonej) publiczności – oglądać spektakl… etc.   Zaś prokuratorom i sędziom – nie ośmieszać się prowadzeniem absurdalnych procesów.

Reklamy

1 komentarz do “Róbmy swoje

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s