Przeprosiny przyjęte!

Dotychczas nie przepadałam za publicystyką Jana Hartmana, skądinąd profesora etyki na UJ (do którego to faktu moje nieprzepadanie się nie odnosi). Nawet jeśli na ogół zgadzałam się z meritum jego felietonów, raził mnie niewybredny język i obcesowość argumentów. Chyba i samego Autora  zaczęło to w końcu uwierać, czego dowodem ostatni wpis na blogu “Polityki”.

Powinien go przeczytać każdy mężczyzna, bo – z wyjątkiem okolicznościowych przeprosin wszystkich kobiet – to do mężczyzn jest ten ekspiacyjny tekst  przede wszystkim adresowany. Lekka, felietonowa forma kryje przy tym naprawdę głębokie przemyślenia, zarówno osobiste, jak i naukowe (z zakresu socjologii, psychologii społecznej i etyki).

Nie będę streszczać ani cytować, jako że każde zdanie  tego  tekstu jest fundamentalnie ważne. Mogę tylko odpowiedzieć: Przeprosiny przyjęte, panie Profesorze! A w imieniu wszystkich kobiet dołączyć gorące podziękowania oraz wyrazy szczerego szacunku i podziwu  dla  cywilnie odważnej treści tego przełomowego MANIFESTU.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s