Dobra reklama ostrzega sama

kobieta_retro5419514jpg (4)O tym, że “reklamy kłamią” wiedzą wszyscy, na Facebooku powstała nawet strona pod takim tytułem. Ściśle rzecz ujmując, kłamią nie reklamy, lecz reklamodawcy i opłacani przez nich celebryci. Reklamy zaś –  jak się okazuje – potrafią sobie z nich nieźle zakpić.  Nieczęsto się to zdarza, więc tym bardziej warte jest uwiecznienia, zanim reklamodawca się połapie.

Ostrzegającą przed łgarstwem reklamę  cudownej „nowej metody przyswajania języków”  wciąż jeszcze można oglądać na internetowej stronie “prawdomównej”  Telewizji Republika. Obrazek z linkiem do obszernej  strony reklamodawcy wygląda  tak:

kobieta_retro5419514jpg (3)Skojarzenie z wydłużającym się nosem Pinokia nie było chyba celem reklamotwórcy, a tym bardziej producenta reklamowanej “metody”. Złośliwość rzeczy martwych bywa czasem okrutna… Ale może  Telewizji Republika chodzi o zakpienie z naiwności poliglotów-marzycieli? To byloby nawet jakieś wytłumaczenie Ciekawe tylko, kto by im za taki żart zapłacił.

P.S. 17 marca 2017

Nie twierdzę, że to moja zasługa, ale – jak przewidywałam – reklama z  „nosem Pinokia” właśnie zniknęła z zamieszczającego ją tygodniami portalu Telewizji Republika. Zastąpiono ją nową: „Nauka języków dla leniwych”. Czyli, jak rozumiem,  dla widzów tej „prawdomównej” stacji?

RaLiCSFS5991Y3j_6_148829895458b5a3cac32cd_320x256_8317 (2)

 

Reklamy

2 komentarze do “Dobra reklama ostrzega sama

  1. Nie nadążam za nagłymi zmianami reklam na portalu Telewizji Republika. Ta (wielotygodniowa) z “nosem Pinokia” tuż po północy została zastąpiona reklamą “dla leniwych”, ale już po kilkunastu godzinach i ją także usunięto – na rzecz “Matmy dla malucha”. Może jednak ktoś z szanownej Redakcji zagląda na ten blog.

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s