WOŚP i coroczna szajba (o której śpiewał Młynarski)

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra już dwudziesty szósty raz, co rok bijąc własne rekordy mimo usilnych starań środowisk ultraprawicowych, aby ją Polakom zohydzić, a Owsiaka zdyskredytować (a najlepiej zamknąć do kryminału). Trudno doprawdy zrozumieć tak zapiekłą niechęć programowo religijnych publicystów i polityków do akcji charytatywnej.

Nawet jeśli imperatywem dla prawicowców jest odcięcie się od politycznych i światopoglądowych deklaracji twórcy i animatora Orkiestry, mogliby się ograniczyć do jej niewspierania i ewentualnego poinformowania o swojej ideologicznej postawie. O tym jednak, że motywacja jest zgoła inna, świadczy m. in. kuriozalny wpis na Twitterze pani vice premier:

Jakkolwiek by tę wzniosłą myśl odczytywać, po oczach bije źle kamuflowana zawiść. Wolę sobie nawet nie wyobrażać reakcji  patriotycznie pobożnych rodaków, gdyby  tak Wielkiej Orkiestrze i jej Dyrygentowi przyznano pokojową nagrodę Nobla, której nie doczekał się „nasz papież”.  (WOŚP została już do niej oficjalnie zgłoszona!)

Ale i tak szczyty hipokryzji – i absurdu – osiągnął niejaki Piotr Wielgucki, bloger piszący pod pseudonimem “Matka Kurka”. Po latach bezsilnej kampanii oskarżeń i insynuacji na temat działalności Owsiaka wydał na swoim blogu poniższe oświadczenie:

Ja niżej podpisany, w pełni świadomy swoich słów i czynów uroczzyście oświadczam, że kategorycznie nie wyrażam zgody, aby moje ewentualne leczenie było realizowane za pomocą sprzętu WOŚP! Wobec lekarzy, którzy się nie zastosują do mojej woli, wyciągnę konsekwencje prawne.

Koń by się uśmiał, więc na takąż reakcję internautów nie trzeba było długo czekać. Na co  (już chory z zawiści)  anty-Owsiakowy guru odpowiada jeszcze absurdalniejszym wpisem:

Wisi mi jaki sprzęt jest w szpitalach, jak Owsiak ratuje ludzi, spode mnie ma basen wynosić i kaczkę podawać. Wtedy zgoda na WOŚP.  

Oby mu się to wynoszenie basenu i kaczki podawanie (niekoniecznie przez Owsiaka) nie spełniło. Bo aż takiej szajby nawet Młynarski by nie wymyślił.

 

 

Reklamy

1 komentarz do “WOŚP i coroczna szajba (o której śpiewał Młynarski)

  1. Uważam, że pani Szydło napisała prawdę i to niezależnie od intencji, które nią kierowały. Akcje charytatywne prowadzone przez Owsiaka, to nie akcje niewidzialnej ręki i wymagają promowania! Ponieważ wymagają promowania, co nietrudno udowodnić, trudno mówić o ich nierozumnym promowaniu.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s