Kto się boi tęczy?

Dziś w niektόrych polskich szkołach “Tęczowy piątek”. Z ponad dwustu szkόł, ktόre przyłączyły się do akcji, niektόre już zrezygnowały, m. in. II Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Tarnowskich Górach – ze względu na nienawistne komentarze i groźby kierowane w stronę organizatorów wydarzenia.

Zgadzam się z Moniką Jaruzelską, że robienie fiesty z takich spraw, które dotyczą intymnego życia […] to jest odwrotny skutek i napędza agresję. To może być słuszna uwaga pod adresem zbyt frywolnych “Parad rόwności”,  jednak nie odnosiłabym tego do plakatowych i uświadamiających uczniόw akcji w szkołach, gdzie agresję napędza brak na ten temat rozmόw oraz homofobiczna postawa wielu rodzicόw i nauczycieli. Także opiniotwόrczych mediόw, czego liczne przykłady można znaleźć m. in. na stronie Telewizji Republika. Nie trzeba nawet czytać włos-na-głowie-jeżących elaboratόw (ten środkowy piόra przerażonej matki pięciorga dzieci, Małgorzaty Terlikowskiej). Sfotografowane tytuły mόwią same za siebie. 

W efekcie tej zmasowanej akcji  środowisk ultraprawicowych i kościelnych –

„Organizatorzy zalani zostali falą wulgarnych komentarzy w Internecie. Wśród nich pojawiały się groźby i żądania rozprawienia się z organizatorami wydarzenia, pochwały metod stosowanych wobec mniejszości w reżimach nazistowskich i komunistycznych. Pojawiły się sugestie  zorganizowania agresywnych akcji w otoczeniu szkoły.”  Taki (beztęczowy) mamy klimat.

 

 

 

 

5 komentarzy do “Kto się boi tęczy?

 1. Przemoc jest złym rozwiązaniem problemu. Propagowanie homoseksualizmu też! I jedno i drugie jest społecznie szkodliwe. Homoseksualizm jest stary jak świat. Wspomina o nim Biblia, gdzie nakazuje się przyłapanych panów na popełnianiu uczynku kamienować. Popęd do osobników tej samej płci, nie jest wyłącznie ludzkim zboczeniem. To zboczenie występuje także u zwierząt.

  Polubienie

  • Nonsensem jest twierdzenie o “propagowaniu” homoseksualizmu – zjawiska biologicznego (co zresztą komentator trafnie zauważył). Propagować można pewne postawy (zarόwno tolerancji, jak i nietolerancji) wobec osόb homoseksualnych, ale sam fakt ich obecności w społeczeństwie pozostaje niezmienny i od “propagowania” niezależny.

   Polubione przez 1 osoba

   • Mam na ten temat nieco odmienne zdanie. Sądząc po reakcji na mój komentarz, zostałem źle zrozumiany. Za nonsens uważam propagowanie istniejącego zjawiska homoseksualizmu, a nie twierdzenie o propagowaniu. Samo zjawisko homoseksualizmu jest propagowane równolegle z propagowaniem postaw przychylnych i nieprzychylnych wobec homoseksualizmu.

    Polubienie

   • Zjawisko homoseksualizmu może być ujawniane (tzw. comig out) lub wyjaśniane (m.in. poprzez akcje edukacyjne w szkołach). Propagować (czyli upowszechniać) można wiedzę na temat jakiegoś zjawiska czy faktu, a nie samo zjawisko, ktόre jest faktem.
    Być moźe w komentarzu chodziło o pewną (Pana zdaniem) “przesadę” w eksponowaniu tematu. Nie byłaby to zresztą opinia odosobniona, jednak wysoce niesprawiedliwa dla bezpośrednio zainteresowanych, ktόrych boleśnie dotyka nietolerancja wynikajaca z ignorancji dużej części społeczeństwa (w tym także zarzut “propagowania” samej orientacji).

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s